HEY SEN !

Dünyanın en değişken ve gelişime açık varlığı insan. İnişleri çıkışları ile. Dünya dönüyor, insan değişiyor. Değişirken beraberindeki herkesi ve her şeyi de etkiliyor. Hayata değer katan da insandaki bu değişimler aslında. Geçen gün, bir kaç arkadaşla sohbet ederken ‘Belli bir yaştan sonra fark ediyor insan kendini ve değişiyor’’ dedi bir arkadaşım. Gerçekten de öyle. Büyüyoruz…  Büyürken de farkındalıklarımız artıyor. Gizli yönlerimizi keşfediyor ve neler yapabilirim sorusunun cevabını arama yolunda buluyoruz kendimizi. Bazen diyorum ki, her bir hücrem ayrı bir iş yapmak için coşuyor sanki… Sanki her birine farklı görev versem yapacak! Sen resim yap, sen müzik, sen yazı yaz, sen ralli yap, sen sörf, sen dal, sen de kitap oku…Farkındalık yolculuğu başlıyor işte sonrasında. Hiç bitmeyecek uzun bir yol.

Peki hiç mi motivasyon kaybı yaşamıyor insan? Elbette bir gün, her şeyin üstesinden gelecek o deli enerjiyi kendinde görürken , bazı günler de bir yok oluş, bir kaybediş duygusu yaşıyor. İşte bu anlarda da yine’ kendi ‘giriyor devreye. İki gün depresyon süresi verip sonra yine yola koyuluyor. Kendine ödüller vererek, jestler yaparak. Hayat bu değil mi zaten? Başta da söylediğim gibi inişleri çıkışları, başarıları, yenilgileri, saçmalıkları hepsini ama hepsini içinde tutan bir heybe işte hayat…

Kendini tanıma adına çıktığı bu serüvende insan,  yenilgilere aldırış etmeden yola devam ederse , hayatın akışındaki virajlara girerken sonunda ne olacağını az veya çok kestirir. Eğer bir sürpriz ile karşılaşırsa da gardını alır.

Şimdi derin bir nefes al ve kendine seslen; Kim var orada? Verdiğin cevap senin hayat yolculuğunda en yakın arkadaşın olacak, unutma!

 

More from Esra Öztürk İşler

PORSELEN ÇAY FİNCANI

Okunma sayısı: 270 PORSELEN ÇAY FİNCANI Ufak bir züccaciyenin en gözde vitrinini...
Görüntüle

1 Comment

  • Son zamanlarda en çok düşündüğüm konu yaş ilerleeikçe oluşan farkındalıklar Çok güzel ifade etmişsiniz kaleminize sağlık
    İnsan derin bir nefes alıp seslenmeli kendine duyacaklarına hazır mı acaba ? 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir